ZADZWOŃ:
535 10 22 11

Aktualności

MŚ siatkarzy: Finał z Polakami w Polsacie otwartym

  • 2014-09-20 23:42
  • źródło: Polsat/satkurier.pl

- Jeżeli reprezentacja Polski zagra o złoto siatkarskiego mundialu - transmisję spotkania będzie można zobaczyć w otwartym Polsacie. To odpowiedź na apel głowy państwa. Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował do prezesa Zygmunta Solorza-Żaka o transmisję meczu finałowego na otwartym kanale, jeżeli zagrają w nim Polacy. Odpowiedź jest pozytywna - poinformowała Telewizja Polsat

Komunikat Telewizji Polsat:


Po spotkaniu Zygmunta Solorz-Żaka z prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej panem Bronisławem Komorowskim Grupa Polsat pozytywnie odpowiedziała na apel prezydenta o pokazanie meczu finałowego Mistrzostw Świata wszystkim Polakom, jeśli reprezentacja Polski wygra dzisiejszy półfinał.

W dniu dzisiejszym (20 września br.) prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z przewodniczącym rady nadzorczej Grupy Polsat Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Prezydent podkreślił świetną postawę Polaków i ogromne zainteresowanie kibiców historyczną imprezą rozgrywaną w naszym kraju. Prezydent docenił również doskonałą organizację i bardzo wysoki poziom sportowy Mistrzostw Świata (MŚ), podkreślając również, że dzięki skali wydarzenia i doskonałej grze naszej reprezentacji narodowej mistrzostwa stały się w Polsce czymś więcej niż tylko wydarzeniem sportowym.

W trakcie spotkania  przedstawiono prezydentowi RP powody dla których dotychczasowe mecze MŚ nie były dostępne na antenie otwartej. Uznając argumenty prezydenta RP oraz doceniając wagę społeczną wydarzenia, Grupa Polsat pozytywnie odpowiedziała na apel prezydenta RP.

Dzięki tej decyzji wszyscy Polacy będą mogli uczestniczyć w wielkim sportowym i społecznym święcie, jakim będzie finał MŚ z udziałem Polaków, poprzez dostęp do otwartej transmisji finału mistrzostw świata z udziałem Polaków w Polsacie. Prezydent RP wyraził nadzieję, że wszyscy, którym dobro polskiej siatkówki leży na sercu, przyjmą tę decyzję ze zrozumieniem i zadowoleniem.


Mecz finałowy Mistrzostw Świata w siatkówce rozpocznie się w niedzielę, 21 września br. o 20:15. Transmisja w kanale Polsat Volleyball 1 (Polsat Volleyball 1 HD) oraz w Polsacie (Polsacie HD), jeżeli w meczu zagra reprezentacja Polski. Nim jednak do tego dojdzie, czeka nas walka o finał. W sobotę, 20 września br. Polska zmierzy się z drużyną Niemiec a Brazylia z Francją. Transmisja tych spotkań w kanale Polsat Voleyball 1.

Polsat zablokował transmisję meczu z MŚ w Sport1

2014-09-20 23:40
źródło: Sport1

Niemiecki kanał Sport1 wycofał się z pokazania meczu Niemcy - Polska w ramach półfinału Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014. Transmisja z meczu, który rozpoczął się o godzinie 20:15 w dniu 20 września br., jest w Polsce dostępa jedynie w kanale Polsat Volleyball 1 - bez dodatkowych opłat dla abonentów Cyfrowego Polsatu lub za dodatkową opłatą dla abonentów nc+ i sieci kablowych.

Tytuł komunikatu na stronie internetowej Sport1 brzmi „Polska zapobiegła transmisji w TV” i można w nim przeczytać, że w związku z tym, że wyłącznym właścicielem praw do transmisji MŚ siatkarzy w Polsce jest Telewizja Polsat, nadawca ten zakazał niekodowanej transmisji w Niemczech. Warto dodać, że niekodowana transmisja w kanale Sport1 mogłaby być odbierana również w Polsce ze względu na szerokie pokrycie satelity ASTRA (19,2°E).

Jeśli Polska wygra półfinał z Niemcami, finał będzie można zobaczyć w Polsacie otwartym.

MŚ siatkarzy: Niemcy - Polska za darmo na 19,2E

2014-09-19 15:21:03
źródło: sport1.de

Jak podają niemieckie media, Sportdeutschland.TV zrzekł się wyłączności praw do transmisji Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 i porozumiał się z kanałem Sport1, by pokazać mecz o finał Niemcy - Polska także w bezpłatnej telewizji. Dzięki temu widzowie nie tylko w Niemczech, ale także m.in. w Polsce, będą mogli oglądać to emocjonujące spotkanie na żywo bez żadnych dodatkowych opłat.

Kanał Sport1 jest dostępny w formie niekodowanej (FTA) na satelicie ASTRA (19,2°E).

Parametry techniczne:
ASTRA 1M (19,2°E)
tp. 104 (12,480 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S/QPSK)

ID: SPORT1
PID V: 1023
PID A: 1024 (niemiecki)
PID PCR: 1023
SID: 900
PID TXT: 39
PID PMT: 103
Provider: BetaDigital
Kodowanie: brak

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014:
20:25 2. półfinał: Niemcy - Polska w Sport1

Jeśli Niemcy przejdą do finału, Sport1 pokaże prawdopodobnie też mecz finałowy. Niestety dla nas oznacza to, że w momencie zwycięstwa Polaków, meczu finałowego prawdopodobnie nie będzie można zobaczyć w żadnej bezpłatnej telewizji.

Zmiany w VAT w zakresie usług cyfrowych od 2015

11/09/2014r. 14:35

  • źródło: BCC

Już za kilka miesięcy obowiązywać zaczną nowe przepisy unijne w zakresie podatku VAT dotyczącego szeroko rozumianych usług cyfrowych. Dotyczy to usług: telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych (świadczonych drogą elektroniczną), gdzie kluczowe będzie miejsce wykonania (świadczenia) usługi i tym samym odpowiednie opodatkowania danej usługi.

Powyższe kwestie były omawiane szczegółowo we wtorek, 9 września podczas konferencji: „VAT – Miejsce Świadczenia Usług / Mały Punkt Kompleksowej Obsługi (Mini One Stop Shop, MOSS)” – organizowanej przez Ministerstwo Finansów we współpracy z Komisją Europejską.

Proponowane zmiany wprowadzają opodatkowanie podatkiem VAT usług telekomunikacyjnych, nadawczych oraz elektronicznych w miejscu ich konsumpcji. Aby zmiany te nie stanowiły dla usługodawców nadmiernego obciążenia administracyjnego w postaci rejestracji i rozliczania VAT w każdym państwie członkowskim Unii Europejskiej, w którym znajduje się konsument, przewiduje się wprowadzenie szczególnej procedury rozliczania VAT (tzw. system mini one stop shop – MOSS, czyli mały punkt kompleksowej obsługi). Podatnik, który wybierze rozliczanie podatku VAT za pomocą tej procedury, może zarejestrować się w małym punkcie kompleksowej obsługi w danym państwie członkowskim (państwo członkowskie identyfikacji), w którym będzie składać drogą elektroniczną kwartalną deklarację VAT i wpłacać należną wszystkim państwom członkowskim UE kwotę VAT.

Kluczowym elementem będzie w tym przypadku jednoznaczne doprecyzowanie wyżej wymienionych usług cyfrowych, czyli co rozumiemy pod pojęciami usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych, a więc:

Usługi Telekomunikacyjne (Art.24 ust.2 dyrektywy VAT): „usługi telekomunikacyjne oznaczają usługi dotyczące transmisji, emisji i odbiorów sygnałów, tekstów, obrazów i dźwięków lub wszelkiego rodzaju informacji drogą kablową, radiową, optyczną lub za pośrednictwem innych systemów elektromagnetycznych, w tym związane z nimi przeniesienie lub cesja praw do użytkowania środków dla zapewnienia takiej transmisji, emisji i odbioru, wraz z zapewnieniem dostępu do ogólnoświatowych sieci informacyjnych”.

Usługi Nadawcze (Art.6b ust.1 rozporządzenia wykonawczego): „usługi nadawcze obejmują usługi zawierające treści audio i audiowizualne, takie jak programy radiowe lub telewizyjne dostarczane za pośrednictwem sieci komunikacyjnych, powszechnie udostępniane przez dostawcę usług medialnych i objęte jego odpowiedzialnością redakcyjną, przeznaczone do jednoczesnego słuchania lub oglądania z zaplanowanym programem”.

Usługi Elektroniczne (Art.7 ust.1 rozporządzenia wykonawczego): „do usług świadczonych drogą elektroniczną, o której mowa w dyrektywie 2006/112/WE, należą usługi świadczone za pomocą Internetu lub sieci elektronicznej, których świadczenie – ze względu na ich charakter – jest zasadniczo zautomatyzowane i wymaga minimalnego udziału człowieka, w ich wykonanie bez wykorzystania technologii informacyjnej jest niemożliwe”.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy:

Kluczowe jest zatem odpowiednie przygotowanie się podmiotów gospodarczych świadczących ww. usługi (zasadniczo chodzi o usługi skierowane do tzw. użytkownika końcowego – do osób), aby móc je poprawnie rozliczać od 1 stycznia 2015 r. zgodnie z wprowadzanymi dyrektywami, ponieważ może się to wiązać z istotnymi i niezbędnymi zmianami zarówno systemów informatycznych, jak i sprawozdawczości w zakresie VAT. W przypadku Polski, w dłuższej perspektywie może przynieść to korzyści dla krajowych podmiotów świadczących ww. usługi cyfrowe m.in. dotarcie z konkurencyjną ofertą poza Polskę – korzystając wówczas z obowiązujących w danym kraju stawek VAT – szczególnie mając na uwadze stosunkowo wysoką polską stawkę VAT na tle innych państw UE. Dodatkową zaletą zmian jest uproszczenie wejścia polskim firmom na rynki EU w zakresie ww. usług cyfrowych – czyli brak konieczności posiadania „oddziałów rozliczeniowych”, ponieważ będziemy mieli do dyspozycji system MOSS.

Reasumując, idea wydaje się być słuszna, ale jak to zwykle bywa „diabeł tkwi w szczegółach”, zatem pierwsze miesiące pokażą rzeczywistą wartość wprowadzanych zmian, które były już projektowane i sygnalizowane przez UE od 2008 roku - czytamy w komunikacie Business Centre Club (BCC).

Kilka słów o monitoringu HD-CVI

09/09/2014r. 21:00

Czy transmisja sygnału HD jest możliwa w systemach monitoringu analogowego? Oczywiście, że tak! Wszystko dzięki nowości BCS HD-CVI.
 
 
BCS zaprezentował innowacyjne rozwiązanie, które otwiera zupełnie nowy rozdział w historii analogowych systemów monitoringu. HD-CVI jako pierwsza technologia na polskim rynku umożliwia transmisję obrazu w rozdzielczości HD orazdanych telemetrycznych po kablu koncentrycznym. A wszystko to  i jeszcze więcej w bardzo rozsądnej cenie.
  
 

 
HD-CVI gwarantuje wyraźny, szczegółowy obraz z zachowaniem niebywałej głębi kolorów - Umożliwia przesyłanie wysokiej jakości sygnału wideo w formacie 1080p (1920 x 1080) lub 720p (1280 x 720). Doskonale sprawdza się w systemach zabezpieczeń, pracujących w każdych warunkach. Dodatkową zaletą prezentowanej technologii jest transmisja danych wideo poddanych nieskompresowanej modulacji analogowej. Dzięki niej, możliwy jest podgląd obrazu w czasie rzeczywistym bez opóźnień, który zawiera ogromną ilość detali.
 
 
 
Transmisja danych telemetrycznych
Kontroluj pracę systemu
 
Nieocenioną zaletą systemu jest dwukierunkowa transmisja danych sterujących. Dzięki niej możliwe jest prowadzenie poprawnej komunikacji pomiędzy kamerami, a rejestratorem. Możliwość zdalnego sterowania znacząco podnosi użyteczność i zapewnia konfortowe sterowanie systemem.
 
Możliwa jest kontrola takich funkcji jak np.:
  • Ustawienie ostrości kamer
  • Sterowanie menu OSD kamer
  • Wykonanie ruchu przez kamerę obrotową
  • Wywołanie alarmu z kamery
 
 
Zasięg transmisji
Monitoruj rozległą przestrzeń
 
HD-CVI sprawdza się doskonale w rozbudowanych systemach monitoringu, których zadaniem jest ochrona bardzo dużych obiektów. Właściwość tą zawdzięcza skutecznemu zasięgowi transmisji, który może przekroczyć 500 m. Duży dystans umożliwia odpowiednie umiejscowienie kamer, tak aby jak najlepiej spełniały swoje funkcje w systemie monitoringu. Należy jednak pamiętać, że skuteczny zasięg jest bardzo silnie uzsależniony od zastosowanego kabla koncentrycznego.
Przykładowo:
  • RG-11 - 500 m
  • RG-59 - 300 m
 
 
Montaż
Zapomnij o problemach z instalacją
 
Niewątpliwą zaletą technologii HD-CVI jest wyjątkowo prosty montaż. Nie wymaga ona tak zaawansowanej konfiguracji jak urządzenia z rodziny monitoringu IP. Właściwość ta znacząco ułatwia dostosowanie funkcjonalności kamer do wymagań użytkownika, a co za tym idzie, przyspiesza proces instalacji.
 
Możliwość współpracy
Rozbuduj swój system
 
Kamery HD-CVI mogą zostać z łatwością podłączone do tradycyjnych rejestratorów analogowych DVR. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to ze spadkiem rozdzielczości nagrywanego obrazu - Do rozdzielczości klasycznych kamer analogowych. Aby w pełni wykorzystać potencjał kamer HD-CVI, niezbędne jest zastosowanie rejestratora serii CVI.
 
Materiał  pochodzi ze strony montersi.pl

 

Dwie nowe oferty nc+: nowością sama karta

09/09/2014r. 20:21

  • źródło: nc+/satkurier.pl

Od wtorku, 9 września 2014 roku platforma nc+ wprowadzi dwie nowe ofert: Start+ Extra 24moraz Start+ Extra+ Premium Sport & Film 24m. Pierwsza z tych ofert jest oparta na nowym pakiecie Start+ Extra. Powyższy pakiet zawiera 48 kanałów, w tym 14 kanałów HD w cenie 19,90 zł. Aktywacja za dekoder wifibox+ wynosi 99 zł jednorazowo lub 49 zł + 5 zł/mies. - czynszu najmu. Dla klientów posiadających własny dekoder przewidziana jest możliwość dobrania samej karty Cameleon z aktywacją za 1 zł.

 Natomiast druga z tych ofert Start+ Extra+ Premium Sport & Film 24m zawiera w cenie 69,90 zł dostęp do pakietu Start+ Extra oraz opcji Premium Sport & Film i Canal+ VOD. Dodatkowo abonent otrzymuje w prezencie uprawnienia do odbioru kanałów pakietu Comfort przez okres niepełnego miesiąca i pierwszego pełnego miesiąca (po upływie promocji, uprawnienia zostaną automatycznie odłączone).

 

 

Polkomtel zapłaci 365,4 mln zł za częstotliwości

09/09/2014r 20:19

  • źródło: Cyfrowy Polsat

8 września 2014 roku Polkomtel, którego właścicielem jest Cyfrowy Polsat, otrzymał od Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) decyzję w sprawie rezerwacji częstotliwości. Chodzi o częstotliwości z tak zwanego pasma 1800 MHz, wykorzystywanego przez Polkomtel do świadczenia usług w technologii 2G. Polkomtel jest zobowiązany do dokonania jednorazowej opłaty za dokonanie rezerwacji częstotliwości w wysokości 365,4 mln zł, płatnej w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji.

8 września 2014 roku prezes UKE dokonał na rzecz spółki Polkomtel rezerwacji częstotliwości z zakresów:

  • 1757,5-1759,9 MHz i 1852,5-1854,9 MHz,
  • 1777,7-1784,9 MHz i 1872,7-1879,9 MHz.


Rezerwacja została wydana na okres kolejnych 15 lat (do 14 września 2029 roku). Jest ważna na obszarze całego kraju i neutralna technologicznie. Wymogiem jest pokrycie usługami telekomunikacyjnymi, świadczonymi z wykorzystaniem zarezerwowanych powyższą decyzją częstotliwości, co najmniej 90% obszaru Polski liczonego łącznie z pokryciem usługami telekomunikacyjnymi świadczonymi z wykorzystaniem zarezerwowanych na rzecz Polkomtel częstotliwości w paśmie 900 MHz na mocy decyzji prezesa UKE z 11 stycznia 2011 roku. Na dzień 9 września 2014 roku Polkomtel spełnia ten wymóg, czytamy w komunikacie.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2019.